25-lecie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

17 stycznia 2019

Uroczysta Gala z udziałem trzygwiazdkowego szefa kuchni rozpoczęła obchody 25-lecia Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Alain Passard, szef kuchni i właściciel paryskiej restauracji Arpège mający 3 gwiazdki Michelin, będzie gościem specjalnym najbliższej Gali 25-lecia CCIFP. Będzie to pierwsza wizyta w naszym kraju najlepszego na świecie specjalisty od kuchni warzywnej. Gala rozpocznie oficjalne obchody jubileuszu 25-lecia działalności Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, które potrwają do końca roku i składać się będą z cyklu wydarzeń promujących polsko-francuskie partnerstwo biznesowe.

Alain Passard rozpoczął swoją indywidualną kulinarną przygodę w 1980 roku w restauracji Duc d’Enghien w Casino d’Enghien, gdzie zdobył najpierw jedną, a potem kolejną gwiazdkę Michelin, będąc ówcześnie najmłodszym dwugwiazdkowym szefem kuchni na świecie. W 1986 zakłada w Paryżu restaurację Arpège funkcjonującą do dziś. To tutaj rozwija swoje talenty zdobywając w ciągu 10 lat komplet trzech gwiazdek Michelin. Od 2001 roku jego pasje kulinarne kierują się w stronę warzyw i naturalnych produktów. Obecnie jest on jednym z najlepszych i najbardziej znanych mistrzów kuchni specjalizujących się w kuchni warzywnej. Jest autorem wielu nowatorskich przepisów i książek, a jego restauracja została sklasyfikowana na 12-tym miejscu wśród 50 najlepszych restauracji świata.

Kuchnię mistrza Passard będą mieli okazję poznać goście jubileuszowej Gali CCIFP. Wśród ponad 500 osób nie zabraknie prezesów największych firm francuskich obecnych w Polsce, a także ludzi polityki i kultury. Będzie to wydarzenie otwierające cykl spotkań przygotowanych w tym roku przez CCIFP. W kwietniu zaprezentowany zostanie raport podsumowujący 25 lat rozwoju francuskich inwestycji w Polsce, a w maju i wrześniu reprezentacja największych francuskich firm, pod przewodnictwem CCIFP, pojawi się na największych w Polsce spotkaniach gospodarczych w Katowicach i Krynicy. W całym 2019 roku Izba posługiwać się będzie również nowym, jubileuszowym logotypem podkreślającym 25 lat działalności.

Francja jest drugim największym inwestorem zagranicznym w Polsce, którego skumulowana wartość inwestycji wynosi ponad 17 mld euro. Ponad 1300 firm francuskich w Polsce stworzyło blisko ćwierć miliona miejsc pracy i stale rozwija się we współpracy z polskimi partnerami.

 

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA