Opis kanału

CANAL+ KUCHNIA
Dodaje smaku

CANAL+ KUCHNIA to pierwszy polski kanał kulinarny. Stacja dostarcza inspiracji pasjonatom kulinariów, zarówno rozpoczynającym swoją przygodę z gotowaniem, jak i wytrawnym adeptom tej sztuki. Ideą CANAL+ KUCHNIA jest poszerzanie kulinarnych horyzontów, promocja zdrowego stylu życia oraz dostarczanie inspiracji do przygotowywania nowoczesnych i smacznych potraw. Odkrywa polskie lokalne smaki oraz sekrety kuchni innych kultur, przedstawia porady o zdrowym odżywianiu, ciekawostki ze świata kulinariów oraz historie znanych restauracji i wielkich szefów kuchni.

 

Co na antenie?
W ramówce znajdują się serie poradnikowe i reality oraz filmy i serie dokumentalne. Kluczowymi elementami ramówki są produkcje własne stacji. Wśród autorskich formatów znajdują się takie programy jak: "Domowa piekarnia Kucharskiego", "Nie bój ryby!", "Jagny Niedzielskiej kuchnia bez resztek", "Czy na pewno umiesz gotować?", „365 obiadów Mariety Mareckiej", "Co je Borowicz na Śląsku?" i "Widelcem po mapie". Na antenie stacji nie brak ekskluzywnych produkcji zagranicznych. Pokazujemy programy Jamiego Olivera, Anthony'ego Bourdaina, Hugh Fearnleya Whittingstalla i Yotama Ottolenghiego.

 

Co poza anteną?
Kompleksowym uzupełnieniem anteny jest bogaty serwis internetowy. Witryna www.kuchniaplus.pl umożliwia przede wszystkim przeglądanie przepisów prezentowanych w programach. W serwisie znajdują się także: aktualny program kanału, obszerne artykuły, porady i ciekawostki kulinarne i konkursy.
CANAL+ KUCHNIA ma własną stronę w serwisie Facebook. Pod adresem www.facebook.com/kuchniaplusdomo internauci znajdą m.in. informacje o programach, ciekawostki dotyczące gotowania, sztuki kulinarnej i branży restauratorskiej oraz dużą ilość konkursów.

Historia
CANAL+ KUCHNIA powstał w 2006 roku. Tuż po starcie kanał został uznany za Debiut Roku przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, a w 2007 roku został uhonorowany Kulinarnym Oskarem w kategorii Program Telewizyjny. W 2015 roku stacja otrzymała prestiżową TeleKamerę TeleTygodnia. Kanał nadawany jest 24 godziny na dobę w jakości HD.
W ofercie CANAL+, kanał CANAL+ KUCHNIA jest dostępny na kanałach 25 i 140 w wersji HD
.
CANAL+ KUCHNIA jest dostępny - spośród platform cyfrowych – tylko na CANAL+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Łączny zasięg stacji to niemal 3,9 mln gospodarstw domowych.
Znajdujący się w nazwie kanału "+” jest symbolem jakości i przynależności do CANAL+ i rodziny kanałów produkowanych przez CANAL+ Polska S.A., w tym CANAL+ i kanałów tematycznych: Ale kino+, Planete+, CANAL+ KUCHNIA, CANAL+ DOMO, MiniMini+ i teleTOON+.

OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA