Herbatka ze Slow Food Warszawa

25 lutego 2013

Większość z nas sięga po kubek herbaty kilka razy dziennie, ale rzadko mamy wiedzę o jej pochodzeniu i sposobie produkcji.

Wystarczającym kryterium wyboru jest, że herbata nam smakuje, przyzwyczailiśmy się do konkretnej marki. Tymczasem większość herbaty produkowanej na świecie, oraz niemal cała produkcja herbaty w torebkach, powstaje z pośledniego materiału CTC. CTC, czyli "crush, tear and curl". To maszynowa metoda obróbki, która rozdrabnia zarówno liście, pąki, jak odrosty, czy gałązki. Rozdrabnianie powoduje, że lotne substancje aromatyczne i prozdrowotne, zawarte w liściach ulatniają się szybciej. Herbata traci swoje szlachetne właściwości również poprzez złe przechowywanie. To bolączka specjalistycznych sklepów, gdzie liście trzymane są luzem w wielkich puszkach. By herbata pachniała uderzająco, aromatyzuje się ją dodatkowo. Może warto więc poszukać herbaty jakościowej, która swój aromat zawdzięcza wyłącznie sprzyjającym warunkom naturalnym, w których wyrosła oraz tradycyjnym metodom obróbki?

Na spotkaniu zorganizowanym przez Slow Food Warszawa, zaproszeni goście, importerzy i znawcy herbaty, pomogą nam odpowiedzieć na pytania, jak herbatę wybierać, jak parzyć i ile warto za nią zapłacić. Przygotowana degustacja różnych herbat, będzie okazją by poczuć różnice.

Kulinarna Akcja Bezpośrednia! czyli Warszawskie Convivium Slow Food zaprasza na spotkanie, którego bohaterką będzie h e r b a t a!

Czy Earl Grey zawsze znaczy to samo?
Czego można się dowiedzieć z informacji na opakowaniu?
Co daje i odbiera torebka z ogonkiem?

Zajmiemy się herbatą bez ceremonii, zmierzymy z pułapkami, które mogą czekać na nas w herbacianych sklepach, pogadamy o kranówce, wybierzemy najlepszą herbatę do czekoladowego ciasta.

Po herbacianych ogrodach oprowadzą nas:
prowadzący spotkanie Piotr Adamczewski, oraz
Wojciech Bońkowski, Winicjatywa
Tomasz Witomski, Dilmah
Aneta i Artur Woźniak, Czajografia
Wojciech Woźniak, Five Star Tea

Gościem specjalnym będzie Andrzej Bero, ceramik, autor unikatowych naczyń do parzenia i podawania herbaty.

Zajmiemy też dzieci - piec będą w kuchni ciasteczka pod opieką slowfoodowych wolontariuszek.

Termin: sobota 02 marca, godzina 11.00
Miejsce: Klub Bankowca, ul. Smolna 6, ceglany budynek w środku parku, dojście od ul. Kruczkowskiego lub schodami w dół od al. Jerozolimskich i ul. Smolnej, na wysokości Dworca Powiśle lub małym przejściem na tyłach SARP-u przy ul. Foksal
Bilety 10 zł oraz 5 zł dla członków Slow Food Warszawa

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA