Slow Weekend w Soho Factory

16 czerwca 2015

Slow Weekend, czyli wieki piknik Slow, już po raz drugi odbędzie się w Soho Factory w Warszawie. Rób zakupy lokalnie, zdrowo i mądrze - czyli 100% SLOW!

W pierwszy weekend kalendarzowego lata odbędzie się już druga edycja Slow Weekendu, największej imprezy promującej trend Slow w Polsce! Tym razem Slow Weekend łączy się z Wielkim Rodzinnym Piknikiem Soho Factory, dlatego atrakcji będzie jeszcze więcej! W czerwcu, pod hasłem "100% Slow", zrobisz zakupy u ponad 400 starannie wyselekcjonowanych projektantów, twórców i producentów Slow. Spotkasz znajomych i spędzisz cały weekend, Slow Weekend w Soho Factory!

Już po raz drugi na warszawskiej Pradze odbędzie się dwudniowa impreza promująca trend Slow. Czym jest Slow? Słowo to wzięło się z opozycji do słowa fast, a idea Slow to protest przeciw przyśpieszeniu współczesnego świata, a także obsesji na punkcje konsumpcyjnego stylu życia. Z tego założenia wyszli organizatorzy Slow Weekendu, do którego po raz kolejny zaprosili polskich projektantów mody i akcesoriów, lokalnych producentów żywności, naturalnych kosmetyków, a także mebli i designerskich dodatków do wnętrz.

Slow Weekend jest dla tych, którzy chcą spróbować produktów o wysokiej jakości, którym nieobojętne jest to gdzie i jak zostały wyprodukowane. Nasi wystawcy to lokalni twórcy, często rzemieślnicy, produkujący w małych ilościach i nakładach. Dlatego te produkty to bardzo dobra alternatywa do oferty sieciowych sklepów i dużych producentów - mówi Dominik Damaziak, jeden z twórców Slow Weekendu.

Druga edycja Slow Weekendu to ponad 400 stoisk wyselekcjonowanych twórców i producentów z całej Polski reprezentujących nurt Slow Fashion, Slow Food i Slow Design. Na całym terenie Soho zaparkuje ponad 40 foodtrucków, dzięki czemu będzie to jeden z największych zlotów samochodów z jedzeniem tego lata.

Dodatkową atrakcją tej edycji będzie zorganizowana przez Elle Decoration strefa dziecka TRZY KOLORY, w której dzieci będą miały możliwość wziąć udział w licznych warsztatach, grach i zabawach. Na Slow Weekend będzie zatem można przyjść na cały dzień, zrobić zakupy i zasmakować piknikowej atmosfery.

Slow Weekend po raz kolejny zaangażuje się w działania charytatywne. Naszym wydarzeniom zawsze towarzyszy aspekt dobroczynny. Dotychczas finansowo i wizerunkowo wspomagaliśmy Fundację LaStrada oraz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Podczas drugiej edycji Slow Weekendu chcemy pracować na rzecz Fundacji Viva! oraz Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach - dodaje Krzysztof Stelmach, współtwórca imprezy.

Organizatorem Slow Weekendu jest Grupa Slow, która ma na swoim koncie takie wydarzenia jak Targi Mody Slow Fashion oraz targ spożywczy Slow Market Nad Wisłą. Zlot foodtrucków współorganizowany jest przez Żarcie Na Kółkach, a strefę muzyczną i barową organizują Hocki Klocki / Nad Wisłą. Partnerem Strategicznym imprezy jest Soho Factory.


Slow Weekend #2 #Lato
20-21 czerwca 2015 r., Soho Factory, Warszawa, ul. Mińska 25
Godziny otwarcia: 10:00 - 20:00, wstęp wolny
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych
Goście ze zwierzętami mile widziani
www.slowweekend.pl
www.facebook.com/slowweekendPL

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA