Street Food Festival by Tomasz Jakubiak

10 czerwca 2013

Już 16 czerwca na warszawskim Wilanowie, w samo południe, rozpocznie się Street Food Festival by Tomasz Jakubiak. Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym, ulicznym, kulinarnym święcie! kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Street food, czyli w wolnym tłumaczeniu jedzenie uliczne, to nie tylko moda, to przede wszystkim nowe podejście do kuchni. Ideą tego smacznego wydarzenia jest skupienie w jednym miejscu, w tym samym czasie kilkunastu restauracji, które będą serwować "jedzenie uliczne".

Aż 19 lokali zgłosiło swój akces do festiwalu, a wśród nich znalazły się następujące, jedzeniowe "osobistości": Spoco Loco, Boca Burgers, Cheesburger Slowfood, Bobby Burger, Town Burger, Moa Burger, Nudle i Sałaty, Le Targ, Dos Tacos, Praga Bistro, Co ja Ciacham, Zapiekanka Snack Bar, Groole, Wurst Kiosk, Riki Tiki Naleśniki, Jakie Taco, Subway, Siriana i 7street.

Niezależnie od wieku, upodobań kulinarnych i oczekiwań smakowych każdy miłośnik jedzenia, a zwłaszcza dobrych, szybko przygotowanych i zdrowych potraw, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zresztą nazwy wymienionych restauracji mówią same za siebie.

Ale to nie jedyna propozycja festiwalu. Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji , wśród których znajdą się:
- warsztaty żywieniowe dla najmłodszych prowadzone przez Grzegorza Łapanowskiego ze "Szkoły na widelcu". Z pewnością każdy niejadek po tych zajęciach z przyjemnością zasiądzie nie tylko do obiadu.
- pokazy kulinarne prowadzone przez Tomka Jakubiaka, podczas których będzie można zgłębić tajniki różnych potraw
- warsztaty kuchni molekularnej, czyli trochę smacznej fizyki
- pokazy i prelekcje nie tylko kulinarne

Nie zabraknie również konkursów, oczywiście kulinarnych! Tym razem goście festiwalu nie będą gotować, ale próbować, a w zasadzie jeść. Im więcej tym lepiej. Nagrodą będzie ekskluzywny samochód marki Mercedes. Uczestników zaś oceniać będą znakomitości ze świata kulinarnego, show- biznesu i polityki.

Organizatorzy festiwalu zadbają również o strawę duchową. Dla uczestników zagrają najlepsi DJ-e w kraju. Tak więc będzie się działo, i to pod chmurką. A skoro forma piknikowa to nie może zabraknąć kącika dla najmłodszych. Pod fachową opieką animatorów każdy maluch spędzi czas na zabawie i edukacyjnych wybrykach. Dobre jedzenie, świetna muzyka, smaczna atmosfera i piękna pogoda są z pewnością ciekawą propozycją do spędzenia niedzieli w gronie przyjaciół i najbliższych. Zapraszamy 16 czerwca! Startujemy o godzinie 12:00. Miejsce - ul. Sarmacka 10, Warszawa - Wilanów.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA