Tajniki belgijskiej kuchni w Warszawie

25 listopada 2014

Szefowie belgijskiej kuchni zabiorą uczestników 16. Dni Belgijskich w niezapomnianą kulinarną podróż. Belgia słynie wszak nie tylko z diamentów i tego, że jest siedzibą wielu instytucji Unii Europejskiej. To również ojczyzna wyśmienitej czekolady, ponad 800 gatunków piwa czy gofrów. Małże i frytki to także specjalność tamtejszej kuchni. Od 15 listopada do 3 grudnia Belgijska Izba Gospodarcza zaprasza na degustacje i warsztaty kulinarne. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzeń.

Belgijska kuchnia w Warszawie
Okazją do kulinarnego odkrywania Belgii w Warszawie będą "Warsztaty Belgijskiego Piwa". Warto zarezerwować sobie 27 listopada i pojawić się w Warszawie na Placu Konstytucji, aby w Restauracji Batida wziąć udział w warsztatach połączonych z degustacją wielu gatunków piwa. Tajemnice warzenia tego złocistego trunku i historię jego pochodzenia odsłoni zespół ekspertów złożony z wysokiej klasy specjalistów w zakresie piwowarstwa. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie food pairing, czyli sztuka odpowiedniego doboru potraw do konkretnego rodzaju piwa.

Najsłodszym wydarzeniem 16. Dni Belgijskich w Warszawie będą "Warsztaty Belgijskiej Czekolady" (27.11). Goście będą mieli okazję nie tylko poznać historię i smak belgijskich czekolad, ale nade wszystko pod okiem doświadczonych mistrzów, stworzą własne słodkie kompozycje. Dekorowanie czekoladek to w Belgii prawdziwa sztuka.

Jednak to nie koniec kulinarnych wydarzeń, tego samego dnia o godzinie 19.30 w Restauracji Batida odbędzie się "Wieczór Belgijskiego Piwa i Czekolady". To unikalna okazja do skosztowania słodkich czekoladowych przysmaków oraz degustacji chłodnego belgijskiego piwa, wybranego spośród wielu rodzajów dostępnych podczas tego wieczoru.

Belgijska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału we wszystkich warsztatach i wydarzeniach kulinarnych organizowanych w ramach 16. Dni Belgijskich w Warszawie. Aby z nich skorzystać, należy dokonać rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.belgium.pl, bądź pod telefonem: 22 456 40 09.

O Belgijskiej Izbie Gospodarczej
Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber, BBC) powstała w 1992 roku. Obecnie liczy ona ok. 110 członków. Wśród nich są przede wszystkim firmy belgijskie prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, jak również firmy zainteresowane współpracą z belgijskimi partnerami lub/oraz rynkiem belgijskim. Belgijska Izba Gospodarcza zajmuje się promocją firm belgijskich na rynku polskim oraz organizacją wydarzeń o charakterze biznesowym i kulturalnym. Dodatkowo BBC wspiera swoich członków, ułatwiając im dostęp do profesjonalnych i kompetentnych partnerów zewnętrznych. Belgijska Izba Gospodarcza w swojej działalności realizuje również cele społeczne.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA