Targi Slow Weekend w Warszawie

3 grudnia 2014

Mamy grudzień, czyli pod kątem aktywności zakupowej najgorętszy miesiąc w roku. Może tym razem uda się nie zwariować w kilometrowych kolejkach hałaśliwych centrów handlowych? Jest na to sposób - dwudniowe Targi Slow Weekend w Soho Factory w Warszawie, które odbędą się w dniach 13-14 grudnia. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Będzie to największa impreza promująca trend slow w Polsce, podczas której swoje projekty, produkty i wyroby zaprezentuje ponad 300 projektantów, twórców i producentów reprezentujących Slow Fashion, Slow Food i Slow Design. Oznacza to, że wszystko co będzie można dostać na targach, nosi znak jakości slow, czyli pochodzi od lokalnych rodzimych producentów, należy do limitowanych unikalnych serii i jest świetnej jakości.

Lokalnie, Zdrowo, Mądrze. Takie hasło towarzyszyć będzie pierwszej edycji Slow Weekendu. Na imprezie pojawią się projektanci odzieży, biżuterii i akcesoriów, a dla dzieci swoje produkty zaoferują producenci zabawek i ubrań. Osobna strefa przeznaczona jest dla projektantów mebli i artykułów wyposażenia domu. Nie zabraknie także naturalnych kosmetyków. Polskie święta to obficie zastawiony stół, dlatego na Slow Weekend znajdzie się bogato rozbudowana strefa z lokalną, zdrową żywnością sprzedawaną bezpośrednio przez jej producentów. Dodatkową halę zagospodarują najlepsze warszawskie foodtrucki, dzięki czemu będzie można spróbować pysznego Slow Foodu na ciepło również na miejscu.

W związku z tym, że Święta to wyjątkowy czas, w którym nie można zapomnieć o innych, wraz z Fundacją SOS Wioski Dziecięce w ramach Targów Slow Weekend zostanie zorganizowana wyjątkowa akcja charytatywna. Symboliczną dobrowolną cegiełką wstępu dla gości będzie prezent dla podopiecznych Fundacji, czyli dzieci w wieku 5-18 lat. Mogą to być dowolne nowe rzeczy, od artykułów szkolnych, po słodycze, ubrania i zabawki. Nie jest to zbiórka darów, ale prawdziwe prezenty, które chcielibyśmy dać swoim dzieciom, rodzinie, czy młodszym przyjaciołom. Olbrzymi worek Świętego Mikołaja powędruje do tych, których gwiazdkowe listy życzeń są często najdłuższe.

Organizatorem Slow Weekend jest Slow Market, który ma na swoim koncie dwie edycje Targów Mody Slow Fashion. Grudniowa edycja Slow Weekend wspierana jest przez Żarcie Na Kółkach, organizatora sześciu edycji największego zjazdu food trucków w Polsce. Strefę muzyczną i barową organizują Hocki Klocki / nad Wisłą. Partnerem Strategicznym jest Soho Factory.

Targi Slow Weekend
13-14 grudnia 2014, Soho Factory, Warszawa
10:00 - 20:00, wstęp wolny

Więcej informacji udziela:
Anna Maria Żurek
Slow Market PR Manager
[email protected]
www.slowmarket.pl
www.facebook.com/slowmarketpl

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA