Worldwide Vegan Bake Sale - pieczemy i pomagamy!

13 kwietnia 2018

Spróbuj wegańskich pyszności i przyłącz się do ogólnoświatowej akcji promującej wege styl życia! Akcja trwa od 15 do 30 kwietnia w całej Polsce i ponad 26 krajach na świecie. Zapraszamy do wzięcia udziału!

ProVeg, organizacja zajmująca się budowaniem świadomości żywieniowej, zaprasza na Worldwide Vegan Bake Sale ? ogólnoświatową inicjatywę, która łączy w sobie popularyzację pysznych wegańskich wypieków ze zbiórką funduszy na cele dobroczynne. Środki można przeznaczyć na przykład na organizacje zajmujące się prawami zwierząt hodowlanych, wpływem przemysłowej hodowli na zmiany klimatu, czy promującą zdrowe, roślinne odżywianie.

15 kwietnia rozpoczyna się Worldwide Vegan Bake Sale. Jako pierwsze z miast w Polsce do akcji przyłączyły się Warszawa i Katowice. W Warszawie akcja odbędzie się w godzinach 10.00-17.00 w Hali Gwardii. Gościem specjalnym będzie Weganon (Paweł Ochman) - popularny bloger kulinarny, mistrz roślinnych wypieków i autor książki ?Pyszności z roślin?.

W godzinach 13.00-14.00 poczęstuje gości pysznymi ciasteczkami i wypiekami, które sam na tę okazję przygotuje. W akcji wezmą również udział wystawcy z Hali Gwardii: BioCake, Happy Lassi&Sweets, Brasil on The Plate, Oh My Goji, Ottomańska Pokusa i Żarcie Mamuśki. Przygotowane przez nich wegańskie ciasta i słodycze będą dostępne na specjalnie oznaczonym stanowisku organizacji ProVeg. Próbujący roślinnych smakołyków goście, są proszeni o datki, które w całości zostaną przeznaczone na opiekę nad świnką Grażynką ze schroniska w Korabiewicach, prowadzonego przez Fundację Viva! W trakcie wydarzenia wolontariusze ProVeg będą zachęcać gości Hali do wsparcia inicjatywy, przedstawiając założenia akcji i opowiadając o benefitach diety roślinnej dla życia człowieka.

W Katowicach ProVeg zaprasza również 15 kwietnia, w godzinach 15-18 do Drzwi zwane koniem. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na budowę wybiegu i domków dla Pumby i Jessici, świnek mieszkających w schronisku Fundacji S.O.S dla Zwierząt w Chorzowie.

Idea wydarzenia
Worldwide Vegan Bake Sale (WVBS), czyli ogólnoświatowa akcja sprzedaży wegańskich wypieków, to inicjatywa, która polega na częstowaniu wegańskimi słodyczami i zbieraniu datków na wybraną przez uczestnika organizację, kampanię czy projekt społeczny, np. zajmujący się promocją roślinnego stylu życia. Przez ostatnie lata w ramach kampanii udało się zebrać ponad $360 000 (USD) na 6 kontynentach. WVBS zapoczątkował w 2009 Gary Loewenthal, aktywista od 15 lat działający na rzecz ochrony zwierząt i diety roślinnej. Od tego czasu impreza odbywa się co roku, ciesząc się zainteresowaniem mediów i wspierając liczne lokalne inicjatywy. W Polsce w wydarzeniu biorą udział organizacje, kawiarnie i restauracje. Przyłączają się również osoby prywatne, influencerzy, ludzie, którzy chcą przyczynić się do promocji roślinnego stylu życia.

Jak wziąć udział?
Zasady są proste. Wystarczy, że od 15 do 30 kwietnia lokal, który zgłosił swój udział w akcji, będzie sprzedawać 100% roślinne wypieki, zbierając w ten sposób pieniądze na wybraną przez siebie organizację, kampanię czy projekt społeczny, zgodny z założeniami akcji.

Organizator
ProVeg jest międzynarodową organizacją, działającą na rzecz budowania świadomości żywieniowej, zabiegającą o ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku. W kwietniu 2017 r. ProVeg rozpoczął swoją działalność w pięciu krajach ? w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Holandii i Niemczech. Jest to światowy ruch, który chce otworzyć ludzi na roślinny styl życia, budując w nich świadomość pięciu dobrych powodów (5 PRO), dla których warto zmienić nawyki żywieniowe. Są to: zwierzęta, zdrowie, środowisko, sprawiedliwość i smak.

Więcej informacji Worldwide Vegan Bake Sale:
Wydarzenie ogólnopolskie:
https://www.facebook.com/events/1059186840903683/?active_tab=about

Wydarzenie w Hali Gwardii:
https://www.facebook.com/events/437806079984877/?active_tab=about

Międzynarodowa strona:
http://www.veganbakesale.org

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA