Żarcie Na Kółkach w Lublinie

12 sierpnia 2016

Żarcie Na Kółkach po trzech sezonach aktywnej pracy w Warszawie rusza dalej w Polskę. Już 13, 14 i 15 sierpnia, gastrowozy zagoszczą w Klubie Radość - nowym miejscu na kulturalnej mapie Lublina. Na zlocie pojawi się około 15 food trucków z różnych zakątków Polski. Jedno jest pewne - będzie pysznie! Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Szamochody, jadłowozy, mobilne gastronomie, food trucki - słowem Żarcie Na Kółkach z każdym sezonem są coraz popularniejsze. W lecie, gdy na ulicach jest ich najwięcej, są najmocniej okupowane przez gości, którzy rezygnują z siedzenia w dusznych restauracjach na rzecz rozmaitych dań na świeżym powietrzu prosto z ciekawego samochodu. A foodtruckowcy prześcigają się w pomysłach na oryginalne menu - bo poza niekwestionowanych królem street foodu, jakim jest burger, na ulicach spotykamy auta z daniami z krajów całego świata, takich jak Meksyk, Japonia, Węgry, Włochy, Anglia, Polska, Chiny, Jamajka. Spektrum dań jest coraz szersze: kanapki, zupy, lody, ciastka, wafle, sushi, ryby, tacos, zapiekanki, gofry, dania fit i wege, szejki, koktajle, naleśniki - kto wie, co jeszcze pojawi się w Lublinie? Każdy, kto jest ciekaw, musi pojawić się na miejscu. Do tego muzyka, bar i niespodzianki muzyczne, o których Lublin usłyszy już niebawem. Warto zarezerwować całe trzy dni, żeby być w stanie spróbować wszystkiego.

Żarcie Na Kółkach zrodziło się latem 2013 i miało być pomysłem jednorazowym, wakacyjnym w odpowiedzi na gigantyczną popularność wozów z jedzeniem. Realizacja tego projektu przerosła oczekiwania organizatorów oraz samych uczestników i spotkała się z tak ciepłym odbiorem oraz ogromną frekwencją gości, że projekt przerodził się w jedyny obecnie cykliczny event foodtruckowy. Warto śledzić ich kolejne kroki, bo sezon 2016 na pewno będzie obfitował w wiele niespodzianek.

ŻARCIE NA KÓŁKACH: Pyszny długi weekend w Lublinie
13-15 sierpnia, Klub Radość, ul. Bernadyńska 15
wstęp wolny

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/167514886991114/
Fanpage projektu: https://www.facebook.com/zarcienakolkach
Strona www: http://zarcienakolkach.com.pl/

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA