David Gaboriaud podbija Północ z Kuchnią+

24 lipca 2015

Dania, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Litwa, Łotwa i Estonia – w sierpniu widzowie Kuchni+, autorskiego kanału nc+, dzięki kucharzowi Davidowi Gaboriaud skosztują potraw i atrakcji północnej Europy. 9 sierpnia o 11:00 wystartuje trzeci sezon wyprodukowanej przez stację serii „David w Europie”. Premierze będzie towarzyszył konkurs dla abonentów nc+, w którym do wygrania będzie m.in. wyjazd do Finlandii z ekipą programu.

Żeby skosztować autentycznych smaków z rożnych części świata, nie ma innego wyjścia, jak pojechać w te miejsca. Specjalnie dla widzów Kuchni+ David Gaboriaud w swoim programie odwiedza rozmaite kraje europejskie, przybliżając przy tym lokalne potrawy i produkty. Jednocześnie sprawdza, jakie ciekawe atrakcje czekają na osoby podróżujące do tych państw.

Tym razem prowadzący przemierzy kraje nadbałtyckie i skandynawskie. Odwiedzi m.in. Kopenhagę, Göteborg, Oslo, Wilno, Rygę oraz Tallin. W każdym odcinku będzie nie tylko gotował dwie potrawy, inspirując się lokalnymi produktami, ale pozna również charakterystykę miejscowej kuchni: od duńskich kanapeczek smorrebrod, przez mięso wieloryba w Norwegii, po świeżo upieczony chleb na Litwie. Kulinarne odkrycia uzupełnią rozmaite miejscowe atrakcje, które sprawdzi David. Skorzysta z nart wodnych i poczuje się jak skoczek narciarski na obiekcie Holmenkollen.

- Północ Europy kojarzymy przede wszystkim z mroźnym klimatem i chłodną społecznością. W nowym sezonie programu odkryjemy jednak wspólnie, że Litwini są równie gorący, jak wypiekane przez nich pieczywo, a skandynawskie społeczeństwo jest urozmaicone, jak tamtejsza kuchnia – mówi David Gaboriaud.

Wraz z premierą serii wystartuje konkurs dla abonentów nc+, w którym czterema głównymi nagrodami będą wyjazdy do Finlandii wraz z Davidem Gaboriaud i ekipą programu. Zwycięzcy wezmą udział w nagraniu specjalnych odcinków „Davida w Europie”, które zostaną wyemitowane na antenie Kuchni+. Seria prowadzona przez energicznego Francuza, mieszkającego w Polsce jest jedną z najpopularniejszych produkcji własnych Kuchni+. Na liście najchętniej oglądanych w 2015 roku pozycji kanału „David w Europie” z wynikiem ponad 57 tysięcy widzów zajmuje 2. miejsce wśród autorskich formatów.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2023-11-02

Lifestylowy listopad w CANAL+ online: M JAK MIĘSO 6, DOMOWA PIEKARNIA KUCHARSKIEGO 5, BOSACKA DAJE RADĘ

Listopad w CANAL+ online to mieszanka pysznych przepisów. CANAL+ KUCHNIA dostarczy nam smakowitych przepisów na dania mięsne w serii kulinarnej M JAK...

Czytaj więcej

2023-10-13

Lifestylowy październik w CANAL+ online: DZIEŃ DOBRY, ŚNIADANIE, WŁOSKA KUCHNIA GINO, OSACKA DAJE RADĘ, ABC GOTOWANIA - KUCHNIA AMERYKAŃSKA

Październik w CANAL+ online to pełnia wrażeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie. W CANAL+ KUCHNIA nie zabraknie pomysłów na pożywne i wartościowe...

Czytaj więcej
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA