Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Bitwa o ryby

Bitwa o ryby

(Hugh's Fish Fight), seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2011, 5 x 60

"Bitwa o ryby" to kolejny krok Hugh Fearnleya-Whittingstalla w jego walce o wysoką jakość spożywanego przez nas jedzenia. Tym razem, znany i ceniony dziennikarz, pisarz i kulinarny celebryta opuszcza spokojne River Cottage i wybiera się w podroż po Wielkiej Brytanii, by zobaczyć jaki jest stan wyspiarskiego rybołówstwa i jakie ryby jedzą Brytyjczycy.

Kilka lat temu Hugh Fearnley-Whittingstall rozpoczął swoją kampanię mającą na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat hodowli i sprzedaży drobiu. Teraz poświęca się całkowicie tematowi ryb w Wielkiej Brytanii. Jak sam zauważył blisko 50% ryb złowionych na Morzu Północnym trafia z powrotem do wody. Hugh twierdzi, że winą za tę sytuacje należy obarczyć bezsensowne przepisy Unii Europejskiej.

Ambitny bohater serii spróbuje przekonać Brytyjczyków do zmiany nawyków jedzeniowych związanych z rybami. Tak, żeby zróżnicowali oni gatunki zjadanych ryb i w ten sposób zmniejszyli spożywanie zagrożonych: dorsza, łososia i tuńczyka.

Prowadzący skupia się także na dużej marce supermarketów, dużego pośrednika w sprzedaży tuńczyka. Ale nie jest to jedyny wróg, którego na celowniku ustawił sobie Hugh. Swoją walkę prowadzi także w Brukseli.

PREMIERA: kuchnia+, sobota, 9 listopada 2013, 21:00

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA