Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Jamie, kolacja i kurczaki


(Jamie's fowl dinners), program kulinarny, Wlk. Brytania, 2008, 60

Jamie Oliver ma nową misję do spełnienia. Tym razem nie będzie walczył ze śmieciowym jedzeniem, ani marnymi posiłkami w szkołach. W swoim nowym programie "Jamie, kolacja i kurczaki" zmierzy się z problemem życia i śmierci kurczaków sprzedawanych tanio w supermarketach. Show dedykowane jest bowiem drobiowi.

Gwoździem programu będzie kolacja galowa z udziałem gwiazd i przedstawicieli sceny publicznej, podczas której serwowane będą potrawy z kurczaka. Jednak, zanim to nastąpi, Jamie Oliver zaprezentuje gościom drogę, jaką musi pokonać mięso drobiowe zanim trafi na talerze. Będzie to seria szokujących demonstracji, które mają na celu uświadomienie publiczności złej sytuacji kurczaków oraz zachęcenie do bardziej rozmyślnego wybierania żywności w przyszłości. Jamie Oliver będzie w programie zabijać kurczaki, aby zszokować widzów i zniechęcić ich do kupowania masowo hodowanego drobiu. Szef kuchni uważa, że jeśli zmieni to nawyki konsumpcyjne choćby 5% Brytyjczyków, warto jest zrealizować tak trudny i kontrowersyjny program. Jamie przyznaje, że sceny mogą być przerażające, jednak są one niezbędne, żeby ukazać ciężkie położenie ptaków i dać ludziom do myślenia.

"Jamie, kolacji i kurczaki" to program, którego formuła ma całkowicie innowacyjny charakter. Jamie chce przede wszystkim zwrócić uwagę widzów na problem całego przemysłu drobiowego, który znajduje się pod presją, aby produkować coraz taniej i taniej. Szef kuchni jest przekonany, że pokazanie publiczności, skąd te tanie jajka i drób się biorą, skłoni ich do podejmowania bardziej racjonalnych wyborów konsumenckich i jednocześnie poprawi los hodowanych zwierząt. Ponadto zachęca do wspierania lokalnych hodowców. Na przykładzie Wielkiej Brytanii pokazuje, że przemysł drobiowy jest zagrożony, mimo iż drób jest najchętniej spożywanym mięsem na wyspach. Jamie Oliver znany przede wszystkim z wielu programów kulinarnych, w których zachęcał widzów do odkrycia swoich kuchni na nowo oraz założenia własnego warzywnego ogródka. Prowadzi także programy z misją. Jamie Oliver jest zdobywcą nagrody BAFTA oraz innych prestiżowych wyróżnień.

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA