Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Jamie Oliver: Jak jeść i przeżyć

Jamie Oliver: Jak jeść i przeżyć

(Eat to save your life), seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2008, 60

Jamie Oliver powraca w nowym programie kulinarnym "Jak jeść i przeżyć". Tym razem nie będzie jednak przygotowywał wyśmienitych dań ani prowadził przydomowego ogródka, ale poddawał ocenie i sprawdzał, co tak naprawdę wkładamy do naszych żołądków. Od narodzin przetworzonej żywności do śmierci spowodowanej uzależnieniem od fast foodów, eksperci będą sprawdzać, co dzisiaj jemy i uświadamiać widzów o prawdziwych efektach złej diety.

Program w sposób bezkompromisowy rozprawia się ze złymi nawykami żywieniowymi, bez skrępowania ujawnia prawdę, która skrywa się w naszych żołądkach. Przy pomocy serii równie zadziwiających, co przerażających i odrażających doświadczeń Jamie Oliver, dr Gunther von Hagens oraz cały sztab ekspertów od żywienia zaprezentują 18 ochotnikom, jakie szkody wywołują w ich organizmach fatalne diety i, co najważniejsze, pokażą, w jaki sposób mogą oni zacząć nowe, zdrowe życie. Program ma na celu podnieść świadomość i sprowokować do przemyśleń na temat zdrowego sposobu odżywiania się, a żeby to uczynić musi widzami wstrząsnąć. Publiczność zapozna się ze wszystkimi typami żywieniowych grzechów - miłośnicy czekolady, pożeracze pizzy, uzależnieni od piwa czy dietetycznej coli - bójcie się!

Jamie i jego ekspercka drużyna ujawnią, dlaczego dieta bogata w tłuszcz, cukier, sól i puste kalorie, a uboga w witaminy i składniki odżywcze, jest jedną z głównych przyczyn chorób serca, raka oraz cukrzycy. Dzięki połknięciu miniaturowej kamery ochotnicy będą mogli zobaczyć swoje zrujnowane śmieciowym jedzeniem wnętrza - sforsowane serca, zniszczone wątroby, zapchane arterie. A wtedy Jamie przyjdzie im przyjdzie z odsieczą. Pokaże, jak w krótki i efektywny sposób położyć kres starym, szkodliwym przyzwyczajeniom. Dlatego nowy program "Jamie Oliver: Jak jeść i przeżyć" niesie uniwersalne przesłanie dla wszystkich, którzy mają na sumieniu mniejsze lub większe kulinarne wykroczenia. Pytanie tylko, czy ochotnicy i widzowie znajdą w sobie tyle siły, aby skończyć ze złą dietą i przestać się zabijać?

Jamie Oliver jest prawdziwym fenomenem w kulinarnym świecie. Jest jedną z najbardziej lubianych osobowości telewizyjnych, a także uznanym ekspertem. Jego programy telewizyjne: "Nagi szef", "Przekręty Jamiego Olivera", "Wielka włoska wyprawa Jamiego", czy "Restauracja Jamiego" odniosły olbrzymi sukces nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale w wielu innych krajach, w tym także w Polsce. Za swój zapał w propagowaniu idei gotowania prezentowany w "Nagim szefie" otrzymał nagrodę BAFTA. Sławę przyniosły mu także liczne książki, z których każda szybko staje się bestsellerem.

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA