Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź


magazyn, Polska, 2010, 12 x 26

Program Jana i Jakuba Kuroniów - synów Macieja Kuronia - przedstawiający kuchnię europejską poprzez ulubione dania znanych Europejczyków, najsłynniejsze przepisy stworzone ku czci znanych postaci lub zainspirowane ich gustem oraz potrawy, które przeszły do historii sztuki kulinarnej dzięki filmowi i literaturze.

W programie poznamy przepisy na ulubione potrawy wspaniałych artystów oraz postaci naszego życia politycznego, dowiemy się, jakie dania powstały specjalnie dla Nelsona i Pawłowej, co jedzono w czasach Ojca Chrzestnego, Ani z Zielonego Wzgórza i Wojaka Szwejka. Dowiemy się też, co kryje się za nazwami najsłynniejszych potraw świata: wołowina Esterhazy, Boeuf Stroganow, kotlety Pożarskiego, Tournedos a la Rossini, lody Melba, gruszki Piękna Helena.

Jan i Jakub Kuroniowie: Gdy 10-15 lat temu rodzice, znajomi, nauczyciele, czy Bóg wie kto jeszcze pytali się nas, kim chcemy zostać w przyszłości? Padały różne odpowiedzi. Każdy z nas marzył o jakimś zawodzie "z dreszczykiem", o roli bohatera, bo chyba każdy nastoletni chłopak już tak ma... Strażak, piłkarz, gwiazda muzyki... To było to, co nas kręciło. A kucharz? Ha! O Nie! Taka kariera z całą pewnością się nam nie marzyła. W tamtych czasach kucharz to kojarzył się nam raczej z obskurną stołówką lub restauracją nie nazbyt wysokich lotów, a tak w ogóle jeśli mówiło się o kucharzeniu, to miało się na myśli raczej Kucharkę. Mężczyzna w kuchni? To już przekraczało naszą wyobraźnię!

UWAGA! Odcinek 12. programu nie zostanie wyemitowany ze względu na problemy techniczne wynikłe na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, które pojawiły się podczas nagrania. Odcinek zostanie wyemitowany w terminie późniejszym. Bardzo przepraszamy za tę zmianę.

gospodarze programu: Jan i Jakub Kuroniowie

partner programu

chillizet

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

mancol68 10 lat temu

[quote Treska napisała 09.03.2012 14:32]
Jacek Kuroń to DZIADEK. Tatą Jana i Jakuba gotujących tutaj był Maciej.
[/quote]

Świętej pamięci Jacek był specem od drinków w termosie. Fantastyczny facet. Mam nadzieję, że się na mnie nie wkurzy za to co napisałem.

mancol68 10 lat temu

Dajcie chłopakom trochę czasu. Może się wyrobią. My jak zwykle jesteśmy specami w gotowaniu na ekranie, medycynie, sporcie...itp. Typowe. Takie polskie.
Bez komentarza.

Treska 10 lat temu

Jacek Kuroń to DZIADEK. Tatą Jana i Jakuba gotujących tutaj był Maciej.

alexandrina 10 lat temu

To jest żenujące co Kuroniowie przedstawiają :( Już po paru minutach widać brak ich obycia z kuchnią, brak wiedzy, szczególnie niezdarność i niezaradność...! Niejedna pospolita ;) przeciętna polska gospodyni domowa, ma większy zakres wiedzy w przepisach kulinarnych, a przede wszystkim posiada większą umiejętność w posługiwaniu się akcesoriami kuchennymi.
Karierowicze pod płaszczykiem taty ? Jacek Kuroń przynajmniej miał wdzięk i urok osobisty ;)
ps. Uważam, że nie mają oni nic do zaprezentowania, szkoda naszego czasu !

keval 12 lat temu

Ale chyba cos te nasze wypowiedzi dały, bo dawno nawet powtórek nie widziałem i co lepsze nie ma nowej serii.

kadya 12 lat temu

Dołączę do krytycznych opinii (w końcu taka rola forum) ... synowie Pana Macieja Kuronia sa w kuchni niestety bardzo nieudolni i nieporadni. Program jednak mają. W ich przypadku to zasługa nazwiska ojca. Zastanawia mnie tylko skąd wzięli się inni polscy, "fantastyczni" gospodarze programów kulinarnych na kuchnia.tv ??? Autorzy piprów i paprów, którzy na dodatek nie potrafią posługiwać się ładna i składną polszczyzną ? Czyżby znajomi znajomych producentów ? Na zasadzie - o fajnie, ja znam ciebie, ty znasz pana x, pan x pania y, a ona wyprodkuje ten program i wszyscy na tym pięknie zarobimy. A widza mamy głęboko w poważaniu. Widz jest głupi i nie zorientuje się jaki kit mu wciskamy ... A ja myślałam, że chodzi o to by mieć dla widza szacunek ... Oj, głupia ja głupia !

viXen 12 lat temu

[quote szefkuchni_polka napisał 02.11.2010 10:21]
A jeszcze bardziej typowe w Polsce jest porostu narzekanie i szukanie intryg, dziury w całym systemie.
[/quote]

No jak mchy i porosty narzekają na wszystko...i szukają dziur w ekosystemie...

marghe 12 lat temu

co to jest "porostu"?

560705 12 lat temu

nie wiem o czym mówisz; nie mam żadnego swojego programu, w szczególności autorskiego; Twój wpis to przykład aberracji; najpierw wymyślasz jakąś tezę ("powinnaś to przeanalizować może twój program był słaby porostu!") a potem z nią polemizujesz; typowe w Polsce; jeśli chcesz mi pokazać jakiś "mój program autorski" to powiedz o czym on jest i gdzie "forumowicze" mogą go obejrzeć; pozdrawiam

[quote szefkuchni_polka napisał 31.10.2010 18:40]
560705 wiesz co... mi tez się nie udało dostać do kuchni z moim programem autorskim. Ale może powinnaś to przeanalizować może twój program był słaby porostu! zreszta jest duzo stacji co sie tak upierasz na kuchnie! nie martw sie mozesz zrobi zawsze bologa!
[/quote]

560705 12 lat temu

nie przypuszczam aby było możliwe rozpisanie "powszechnego referendum ws. pp. Kuroniów", które by potwierdziło tę czy inna tezę; dlatego badania robi się na "próbce", a jest nią owa "garstka ludzi na stronie", o której piszesz; jeśli jest inaczej, jeśli stacja robi badania rynku pod kątem tego programu, to niech odkryje jego metodologię i wyniki; i na koniec: oglądalność, to jedno, a opinia o programie, to drugie; pozdrawiam

[quote k.tyczynski napisał 31.10.2010 18:13]
560705, nie zgodzę się, na forum zarejestrowanych jest zaledwie część widzów oglądających program kuchni.tv i liczy się oglądalność, a nie opinie garstki ludzi na stronie.
[/quote]

OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA