Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Ministerstwo żywności Jamiego Olivera


(Jamie's Ministry Of Food), seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2008, 4x60

Jamie Oliver, jeden z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie, po batalii, którą stoczył w szkolnych stołówkach, walce o lepsze życie kurczaków oraz próbie uświadomienia "jak jeść i przeżyć", teraz postanowił zmierzyć się z dużo poważniejszym problemem. W Wielkiej Brytanii z powodu braku wiedzy o odżywianiu i nieumiejętności przygotowywania potraw coraz więcej osób zapada na różnego rodzaju choroby. Ludzie wybierają szybkie, gotowe dania, które nie dostarczają składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Swoim najnowszym programem "Ministerstwo Żywności" Jamie Oliver rozpoczyna rewolucję żywieniową, która ma na celu rozpropagowanie codziennego przygotowywania posiłków ze świeżych produktów w angielskich domach. Ze swoim eksperymentem startuje w Rotherham, mieście, z którego wywodzą się najbardziej zagorzałe przeciwniczki jego programu przeprowadzanego w szkolnych stołówkach, mieście, które dobrze obrazuje populację kraju pod względem struktury demograficznej.

Jamie daje sobie sześć miesięcy na nauczenie gotowania wszystkich "nie-gotujących" tak, aby ci mogli dalej przekazywać nabytą wiedzę pozostałym mieszkańcom miasta. Jeśli eksperyment powiedzie się, Jamie chce przeprowadzić akcje na terenie całego kraju.

Jamie Oliver jest wielokrotnym laureatem licznych nagród, m.in. BAFTA, czyli "telewizyjnych Oscarów". Książki z przepisami z jego programów długo okupują czołowe miejsca list bestsellerów. Na kanale Kuchnia.tv można oglądać większość programów Jamiego Olivera. Od początku istnienia stacji widzowie mogli śledzić "Nagiego szefa" i "Wielką włoską wyprawę Jamiego", "Przekręty Jamiego Olivera" i program "Restauracja Jamiego", a także najnowsze produkcje: "Jamie w domu", "Jamie, kolacja i kurczaki", czy " Jamie Oliver: jak jeść i przeżyć".

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA