Australijski szef kuchni, restaurator, gospodarz programów telewizyjnych i autor książek kulinarnych. Urodził się w 1963 roku w Londynie, jako syn Lankijczyka i Austriaczki. W 1967 jego rodzice wyemigrowali na Sri Lankę i zamieszkali w Colombo, rodzinnym mieście ojca Petera. Dziecięce lata na pełnej egzotyki, zielonej Sri Lance ukształtowały przyszłego kucharza, który długie godziny spędzał w kuchni swojej babci, pomagając jej w przygotowaniu rodzinnych posiłków. Bogactwo smaków i aromatów wyspy oczarowało go i skłoniło do własnych, kulinarnych poszukiwań oraz wyboru przyszłej drogi zawodowej.

W 1974 rodzina przeprowadziła się po raz kolejny, tym razem do Sydney. Peter ukończył szkołę średnią i kontynuował naukę w Ryde Catering College, jednocześnie pracując w restauracji serwującej ryby i owoce morza. Następnie przez dwa lata praktykował u znanego kucharza i restauratora Grega Doyle’a. Kolejne zawodowe doświadczenia zdobywał w Wielkiej Brytanii, w renomowanych, wyróżnionych gwiazdkami Michelin lokalach, oraz w Stanach Zjednoczonych i na wyspie Fiji. Ciekawość świata i chęć poznawania coraz to nowych miejsc i tradycji kulinarnych sprawiła, że kuchnia Petera stała się bardzo zróżnicowana i bogata.

Po powrocie do Sydney w 2004 roku został szefem kuchni restauracji Flying Fish, serwującej dania nowoczesnej kuchni australijskiej, przede wszystkim ryby i owoce morza. W 2008 otworzył filię lokalu na wyspie Fiji, we współpracy z siecią Starwood Hotels. Kolejny lokal sygnowany przez Kuruvitę - Noosa Beach House - powstał w popularnym australijskim kurorcie Noosa, w Queensland.
W 2011 Kuruvita poprowadził swój pierwszy telewizyjny program kulinarny – „Moja Sri Lanka”, doskonale znany widzom Kuchni+. Objechał z kamerą kraj swego dzieciństwa, pokazując różnorodność tamtejszej kuchni i krajobrazów. W 2014 powstała „Meksykańska fiesta z Peterem Kuruvitą” – seria zrealizowana w Meksyku. W 2016 rozpoczął realizację serii „Peter Kuruvita’s Costal Kitchen”, w której prezentuje kuchnię australijskich wybrzeży.

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA