Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Smakosze w dziczy


(The wild gourmets), seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2007, 6 x 30

Dwójka łowców przygód wyrusza w podróż po Anglii. Myślicie, że będzie nudno? Bez obaw! Thomasina Miers i Guy Grieve przypomną Wam stare harcerskie czasy i biwakowe przygody. Guy przetrwał prawie rok w najbardziej dzikich ostępach Alaski i wie jak sobie radzić by przeżyć. Je żeby żyć. Thomasina natomiast żyje, żeby jeść i jest mistrzynią czarowania smakowitych dań ze składników, które akurat znajdą się pod ręką. Uważają, że wieś to nie tylko malownicze tereny do spacerów, ale przede wszystkim spiżarnia, która tylko czeka, aby ją otworzyć i korzystać z jej zapasów.

W swoim programie udowadniają, że samodzielnie zdobyte pożywienie jest o niebo lepsze od tego z supermarketów i w niczym nie ustępuje daniom podawanym w najlepszych restauracjach. Przemierzając Anglię będą polować, łowić ryby, zbierać grzyby, zioła, owoce leśne i wszystko, co nadaje się do zjedzenia, aby przygotować doskonałą kolację. Ich domem są dwa namioty i samochód na olej... roślinny. Mają ze sobą 3 noże, siekierę i jeszcze kilka niezbędnych drobiazgów, które pozwolą im przetrwać. Przygoda pełną gębą!

Thomasina Miers urodziła się w 1976 roku w Anglii. Jest autorką wielu książek kulinarnych i laureatką nagrody MasterChef 2005 przyznawanej przez kanał BBC2. Rok spędziła w Meksyku, po powrocie do Londynu, zafascynowana meksykańskim jedzeniem, otworzyła własną restaurację - Wahaca. Uwielbia jeździć na rowerze i tańczyć. Na poprawę humoru proponuje jedzenie gorzkiej czekolady lub krwistych steków. Guy Grieve - Szkot urodzony w RPA w 1973 roku. Łowca przygód i amator dobrej zabawy, wykazujący olbrzymia troskę o środowisko naturalne. W 2004 roku porzucił swoje dotychczasowe życie, pożegnał dzieci i żonę, spakował plecak i wyruszył na podbój Alaski. Spędził tam rok, żyjąc z dala od zdobyczy cywilizacji. Efektem podróży jest książka "Call of the Wild".

Seria "Smakosze w dziczy" zalicza się do coraz bardziej popularnego nurtu "green tv", telewizji popularyzującej zdrowy, zgodny z naturą tryb życia.

gospodarze programu: Thomasina Miers i Guy Grieve

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Inne programy prowadzącego

OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA