oglądaj również przez internet

W poszukiwaniu perfekcji


(In search of perfection), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2006, 9 x 30

W swoim programie Heston Blumenthal dopuszcza się kulinarnego ataku na takie narodowe specjały jak: ikona Ameryki - hamburger, kaczka po pekińsku, włoskie risotto, deser trifle, czy chili con carne. Gospodarz programu zabiera widzów do miejsc narodzin wybranych dań.

Blumenthal rozkłada każdą potrawę na czynniki pierwsze, a pomaga mu w tym sztab niezwykłych specjalistów - począwszy od biochemików, a skończywszy na historykach i psychologach żywienia. Wszystko po to, aby mieć pewność, że smakowy efekt końcowy będzie perfekcyjny. Szef kuchni nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel - jako pierwszy Europejczyk pozna tajniki przyrządzania kaczki po pekińsku w najbardziej znanych restauracjach Pekinu, pojedzie na kaczą fermę w Irlandii, aby upolować tam idealnego ptaka, uda się nawet na uniwersytet w Oxfordzie, aby dowiedzieć się, jak jedzenie może oddziaływać na zmysły. Każdy kolejny odcinek obfitował będzie w nowe kulinarne doznania i liczne ciekawostki.

Kulinarny świat uwielbia Hestona Blumenthala. Znany jest ze swojego innowacyjnego, naukowego podejścia do gastronomii, określanego mianem kulinarnej alchemii. Blumenthal jest niezwykłą osobowością, która może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. W styczniu 2004 roku prowadzona przez niego restauracja - The Fat Duck - uzyskała prestiżowe trzy gwiazdki przyznawane przez Michelina. Nowy program telewizyjny Blumenthala, najpełniej wyrażający jego unikatowe podejście do sztuki kulinarnej, zdobył w 2007 roku nagrodę GQ Glenfiddich. Szef kuchni został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego przez królową Elżbietę za wkład w rozwój brytyjskiej gastronomii, a jego restauracja została okrzyknięta przez głosujących w plebiscycie Brytyjskiego Good Food Guide najlepszą restauracją w Wielkiej Brytanii.

gospodarz programu: Heston Blumenthal

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Inne programy prowadzącego

Chcesz oglądać CANAL+ KUCHNIA i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE