Z wykształcenia prawnik, znany szef kuchni i gospodarz programów telewizyjnych i autor kilku książek o tematyce kulinarnej. Mieszka w Sydney, w Australii.

Urodził się w 1978 roku w Penang, w Malezji, w wielokulturowej rodzinie. Po rozwodzie rodziców przez kilka mieszkał ze swoją babcią, która wywarła znaczący wpływ na ukształtowanie się jego kulinarnych gustów i zainteresowań. Ukończył prawo na Uniwersytecie w Adelajdzie, a po studiach praktykował w jednej z tamtejszych kancelarii. W 2004 roku wyjechał do Japonii, gdzie pracował jako specjalista od prawa medialnego w tamtejszym oddziale wytwórni Walta Disneya.

W trakcie pobytu w Japonii zafascynował się kuchnią tego kraju. W 2010 roku wygrał australijską edycję MasterChef. Udział w tym programie przyniósł mu dużą popularność w Australii i rozpoczął jego telewizyjną karierę. Adam Liaw poprowadził serię charakterze kulinarno-podróżniczym – „Na tropie nowych smaków”, w której przemierzył z kamerą Australię, Japonię, Singapur, Skandynawię i Nową Zelandię.   

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA