Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Dwie puszyste damy


(Two fat ladies), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 1996-1999, 30

Jennifer Paterson i Clarisa Dickson Wright przemierzają na motocyklu Wielką Brytanię. Odwiedzając różne zakątki kraju w każdym z miejsc przygotowują lunch, cocktail party, piknik czy śniadanie, na które zapraszają lokalnych mieszkańców. Obie panie lubią wyraziste smaki i w kuchni używają rozmaitych przypraw oraz dużo czosnku. Są zdecydowanie miłośniczkami potraw mięsnych, mają także dość niefrasobliwe podejście, co do kaloryczności i dietetycznego gotowania, więc nie stronią od masła i śmietany. Aby przygotować dania często odwiedzają lokalnych producentów, u których zaopatrują się w potrzebne składniki, zawsze świeże i najwyższej jakości. Program doprawiony jest szczyptą humoru i dobrej zabawy.

Clarisa Dickson Wright - z wykształcenia jest prawnikiem i przez wiele lat zanim zaczęła się jej przygoda z gotowaniem pracowała, jako adwokat. Prze lata prowadziła własną firmę cateringową oraz gotowała na jachtach pływających po Karaibach. W 1996 wraz z Jeniffer Paterson rozpoczęła się jej przygoda z programem "Dwie Puszyste Damy". Kolejnym programem był show "Clarisa and the Countryman", który prowadziła razem ze swoim przyjacielem, farmerem Sir Johnem Scottem. Napisała 6 książek poświęconych jedzeniu i gotowaniu. Jest jedną z dwóch kobiet, które zostały przyjęte do cechu rzeźników oraz pierwszą, która była rektorem na uniwersytecie w Aberdeen.

Jennifer Paterson - jedna z ulubionych szefowych kuchni w Wielkiej Brytanii. Swoje zamiłowanie do gotowania odkryła mieszkając przez jakiś czas w Berlinie, Portugalii, Wenecji, Sycylii i Libii, gdzie pracowała jako opiekunka do dzieci. Po powrocie do Londynu związana była z programem "Candid Camera" a także z Teatrem Królewskim w Windsorze. Prowadziła też dom ambasadora Ugandy w Wielkiej Brytanii. W 1977 roku rozpoczęła pracę jako kucharz dla magazynu Spectactor. W 1991 roku na przyjęciu w Toskanii poznała Clarise Dickson Wright, z którą prowadziła program "Dwie Puszyste Damy". 10 sierpnia 1999 roku przegrała walkę z rakiem. Jak powiedziała Clarisa - "Jennifer pewnie siedzi teraz w niebie na jakiejś chmurze, obok swojego motocykla, pali papierosa i dyskutuje ze św. Piotrem na temat menu, śpiewa pieśni ze św. Łucją i spisuje przepisy ze św. Honoriuszem zanim uda się na lunch z Noelem Cowardem".

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!

Inne programy prowadzącego

OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA