Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź


seria poradnikowa, Polska, 2008, 13 x 8

Dzieci do kuchni! Zaczynamy gotowanie! Czas spędzony w kuchni razem z rodzicami to pyszna zabawa. Nowy program "Little Chef" przeznaczony jest dla najmłodszych widzów Kuchni.tv, ale także dla ich rodziców. Nie wszyscy wiedzą, że spędzony wspólnie czas w kuchni może przynieść wyśmienite efekty, niezłą porcję zabawy, a przy okazji być doskonałym pretekstem do poznawania przez najmłodszych otaczającego świata.

Gospodynią programu jest Katia Roman-Trzaska, założycielka Szkoły Gotowania Dla Dzieci "Little Chef" (www.littlechef.pl), przed kamerami towarzyszy jej dwójka małych adeptów sztuki kulinarnej. Oglądając program najmłodsi widzowie odkryją tajemnice różnych produktów używanych codziennie w kuchni i poznają cudowny świat smaków i zapachów. Wspólne gotowanie nauczy dzieci odpowiedzialności, cierpliwości i dokładności. Eksperymentowanie przy kuchennym blacie to doskonała okazja do próbowania nieznanych smaków, dodatkowo "samodzielne" przygotowanie dań daje najmłodszym niezwykłą satysfakcję i poczucie dobrze wypełnionego zadania. Pani Katia podkreśla, że dzieci dużo chętniej będą jadły dania, które same przyrządziły, nawet jeśli wcześniej na sam ich widok uciekały do swojego pokoju. W programie wszystkie czynności wykonują dzieci, jedynymi zakazanymi strefami w kuchni są okolice piekarnika i palników gazowych.

Prowadząca program uczy etykiety kulinarnej i nie zapomina o zachowaniu bezpieczeństwa. Widzowie dowiedzą się, dlaczego należy myć ręce przed przystąpieniem do pracy w kuchni, jak obchodzić się z przyborami kuchennymi, jak posługiwać się sztućcami.

"Little Chef" to smakowita lekcja gotowania dla dzieci i jednocześnie przewodnik po kuchennym świecie dla ich rodziców. Kuchnia to nie tylko gotowanie - to sposób na spędzenie czasu z dzieckiem! A więc smacznej zabawy!

gospodyni programu: Katia Roman-Trzaska

PARTNER PROGRAMU

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA