Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

(Luke Nguyen's Vietnam), seria dokumentalna, Australia, 2009, 10 x 30


Australijczyk wietnamskiego pochodzenia, szef kuchni i właściciel restauracji "The Red Lantern" Luke Nguyen zabiera widzów w kulinarną podróż po kraju swoich przodków. Razem z prowadzącym widzowie poznają smaki południowego Wietnamu, od Sajgonu przez Deltę Mekongu aż po miasto Hoi An.

Siedem miast, które odwiedza gospodarz zostało wybranych tak, aby pokazać prawdziwy Wietnam oraz jego różnorodność. W trakcie swojej wyprawy Luke odwiedza rozsianych po całym kraju krewnych i przekonuje się, że pomimo dzielących ich odległości wszyscy mają jedną wspólną cechę - miłość do jedzenia! Prowadzący zabiera widzów do szczególnych, wartych odwiedzenia miejsc w każdym wizytowanym zakątku. Odkrywa sekrety wietnamskiej kuchni oraz pokazuje, jak w prosty sposób samemu przyrządzić wyśmienite, zdrowe, orientalne posiłki. W pierwszych dwóch odcinkach Luke Nguyen prezentuje blaski i cienie fascynującego Sajgonu (Ho Chi Minh). Demaskuje egzotyczne składniki, które można znaleźć na straganach na ulicach miasta i ujawnia receptury, które jego rodzina trzymała w tajemnicy od pokoleń. Jeśli chcecie poznać więcej sekretów Wietnamu oraz kuchni azjatyckiej, koniecznie zobaczcie Wietnam oczami Luka Nguyena!

Luke Nguyen urodził się w 1978 roku w Tajlandii zaraz po tym, jak jego rodzice wyemigrowali z Wietnamu. Po krótkim pobycie w obozie dla uchodźców osiedlił się na stałe w Sydney. Obecnie jest szefem kuchni i właścicielem wietnamskiej restauracji "The Red Lantern". Jest także autorem bestsellera "Secrets of the red lantern & songs of sapa". W 2009 roku wspólnie z dziennikarką Suzanne Boyd otworzył fundację "The little lantern", która daje trudnej młodzieży szansę odbycia praktyk w hotelarstwie i gastronomii.

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA