Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Podróż kucharza


(A cook's tour), seria dokumentalna, USA, 2001-2003, 35 x 30

Anthony Bourdain zabiera widzów w podróż po kilkunastu krajach, gdzie będzie poszukiwał i próbował niespotykanych i egzotycznych potraw. Na swojej drodze spotka wiele ciekawych osób, które wprowadzą go w tajniki lokalnych przysmaków. Niektóre z nich to prawdziwe delicje, a niektóre staną się poważnym wyzwaniem. Widzowie odwiedzą wraz z gospodarzem programu m.in. Japonię, Meksyk, Australię, Kambodżę, Wietnam, Maroko, Rosję, Stany Zjednoczone, Brazylię, Tajlandię, ale też kraje europejskie - Portugalię, Francję, czy Hiszpanię.

W podróży przez Japonię Tony spróbuje typowych dań proponowanych w ultraszybkim pociągu, w menu znajdzie się m.in. węgorz z ryżem, potem zasiądzie do stołu z prawdziwymi gejszami, aby skosztować wielu niewielkich i ... nieco galaretowatych kąsków składających się na obiad kaiseki. W Meksyku oprócz wielu sosów, które stanowią integralną część lokalnej kuchni, zje mrówcze jaja, różnego rodzaju smażone robaki, nie odmówi też sobie legendarnego napoju o lekko halucynogennych właściwościach, przygotowywanego z soków kaktusa. Podróż do Australii przyniesie Tony'emu całkiem nowe doznania smakowe. Będzie cierpliwie znosił i konsekwentnie próbował wszystkich dań przygotowanych dla niego przez szefa kuchni, Tetsuya Wakuda - specjalisty w dziedzinie jedzenia rodem z "australijskiego buszu".

Wszystkie miejsca, które odwiedza Tony, zachwycają pięknymi krajobrazami, niezwykłymi potrawami i gościnnością lokalnej ludności. Z każdym kolejnym kąskiem, który trafiał do ust Tony'ego, gospodarz programu był pewien, że każda chwila w "Podróży kucharza" była warta wielu poświęceń i trudów. Tony Bourdain (ur. 1956) - absolwent CIA (Culinary Institute of America), przeszedł wszystkie szczeble kariery kucharskiej, od pomywacza do szefa kuchni w znakomitej nowojorskiej restauracji "Brasserie Les Halles". Jest autorem kryminałów oraz książek kulinarnych i "kuchennych", czyli ukazujących pracę w kuchni od kuchni (m.in. Bone in the Throat, Gone Bamboo, Typhoid Mary, Cook's Tour: In Search of the Perfect Meal, Anthony Bourdain's Les Halles Cookbook, The Nasty Bits). Książka "Kill Grill. Restauracja od kuchni" została wydana w 23 krajach i stałą się światowym bestsellerem. Jego teksty publikował m.in. "New York Times", "The Times", "Observer", "Independent". Bourdain, oprócz programu "Podróż kucharza" znany jest z serii "Anthony Bourdain: No Reservations", którą niebawem wyemituje Kuchnia.tv.

gospodarz programu: Anthony Bourdain

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA