Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź


Bijąca rekordy oglądalności seria dokumentalna, przedstawiająca prawdziwe oblicze chińskiej kuchni. Unikalne i piękne zdjęcia oraz nastrojowa muzyka wprowadzają widza w klimat sztuki kulinarnej Państwa Środka.

Chińskie jedzenie jest bardzo popularne na całym świecie ze względu na niewielki czas jego przygotowania i stosunkowo dużą dostępność składników. Przynajmniej tak ta sprawa wygląda stereotypowo. Jednak to, co Polacy, Francuzi, czy Amerykanie uważają za chińską kuchnię, jest zupełnie inne od tego, co jedzą Chińczycy. Twórcy serii "Podróż przez smaki Chin" odwiedzili kilkadziesiąt lokalizacji w całych Chinach i przyjrzeli się lokalnym tradycjom kulinarnym, regionalnym produktom i składnikom, a także społecznemu spojrzeniu na kwestie jedzenia.

Zdjęcia potraw, warzyw, owoców, mięs i ryb, a także wysokiej jakości kadry przedstawiające chińskie krajobrazy uzupełniają historie ludzi, którzy żyją z dostarczania i przygotowywania jedzenia. Widzowie mogą poznać m.in. sposób szukania i przyrządzania grzybów matsutake, których cena za porcję sięga nawet tysiąca złotych, metody na przygotowanie różnych wariantów smakowych bambusa, czy pracę osób wykopujących pędu lotosu.


Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA