OGŁOSZENIE
Zgłoś się na Casting Zgłoś się na Casting


Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

(A Bite of China), seria dokumentalna, Chiny, 2012, 7 x 60


"Podróż przez smaki Chin" to bijąca rekordy oglądalności w Chinach siedmioodcinkowa seria dokumentalna, przedstawiająca prawdziwe oblicze tamtejszej kuchni. Unikalne i piękne zdjęcia oraz nastrojowa muzyka w doskonały sposób wprowadzają widza w klimat sztuki kulinarnej Państwa Środka.

Chińskie jedzenie jest bardzo popularne na całym świecie ze względu na niewielki czas jego przygotowania i stosunkowo dużą dostępność składników. Przynajmniej tak ta sprawa wygląda stereotypowo. Jednak to, co Polacy, Francuzi, czy Amerykanie uważają za chińską kuchnię, jest zupełnie inne od tego, co jedzą Chińczycy. Twórcy "Podróż przez smaki Chin" zwiedzili blisko 60 lokalizacji w całych Chinach i przyjrzeli się lokalnym tradycjom kulinarnym, regionalnym produktom i składnikom, a także społecznemu spojrzeniu na kwestie jedzenia.

Zdjęcia potraw, warzyw, owoców, mięs i ryb, a także wysokiej jakości kadry przedstawiające chińskie krajobrazy uzupełniają historie ludzi, którzy żyją z dostarczania i przygotowywania jedzenia. Dzięki filmowi widzowie mogą poznać m.in. sposób szukania i przyrządzania grzybów matsutake, których cena za porcję sięga nawet tysiąca złotych, metody na przygotowanie różnych wariantów smakowych bambusa, czy pracę osób wykopujących pędu lotosu.

Seria "Podróż przez smaki Chin" to aromatyczna podróż po odległych zakątkach Azji. Jest to 420 minut pełne smaków, zapachów i obrazów, które w znakomity sposób oddają ducha Państwa Środka.

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA