Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź


magazyn kulinarny, Polska, 2009, 6 x 9

Letni grill nieodłącznie kojarzy się z karkówką i kaszanką... nic w tym złego, są pyszne. Jednak od czasu do czasu miło zmienić menu i wrzucić na ruszt coś innego...

Adam Chrząstowski w programie "Adam na lato" pokazuje, jak urozmaicić grillowe menu. Gospodarz programu wychodzi ze swojej kuchni wprost do ogrodu. Uwaga, prezentowane potrawy wywołują ślinotok, rozpalajmy więc węgle pod rusztem i do dzieła!

Adam przygotuje takie rarytasy, jak: kurczak marynowany w jogurcie z korzennymi przyprawami i salsą z opiekanej papryki i pomidorów na paskach cukinii, pstrąg z ziołami, pikantnym masłem i orientalną sałatką z ogórka, karczek faszerowany szynką, żółtym serem, kurkami i szałwią, oraz sałatka z warzyw z rusztu i szpinaku, hamburgery z ananasem, bekonem i cebulką podane z pikantną sałatką z pomidorów koktajlowych czy naleśniki z rusztu z bananami i pleśniowym serem na rukoli. Prezentowane dania, oprócz tego, że są smaczne, są również łatwe w przygotowaniu. Każdy amator biesiad na świeżym powietrzu bez trudu sobie z nimi poradzi.

Adam Chrząstowski jako kucharz pracował w Szwajcarii, Szanghaju (tu przez kilka lat z powodzeniem prowadził dwie restauracje) - i Warszawie. Menu, jakie na początku lat 90. wraz z Kurtem Schellerem współtworzył w Hotelu Bristol, przeszło do legendy miasta: najlepsza kuchnia stolicy na długo wyznaczyła kulinarny poziom stołecznych restauracji. Wyzwaniem była również praca w hotelu Rialto, jednak nawet gotowanie w najbardziej stylowej warszawskiej restauracji nie wyczerpało zasobów kreatywności niepospolitego kucharza. Ostatecznie osiedlił się - i otworzył własną restaurację - w Krakowie.

- Chciałem czegoś więcej: gotować po swojemu, pod własnym szyldem i rozpoznawalną marką - mówi Adam Chrząstowski - Ze wspólnikiem postanowiliśmy więc założyć restaurację w Krakowie. Nie tylko dlatego, że miasto wyjątkowo nam się podoba. Zachwycił nas fakt, że tu tradycja jedzenia poza domem, rytuał spotkania się przy dobrym winie i posiłku jest na stałe wpisany w rytm życia mieszkańców.

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA