Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Ekspres Ainsleya dla smakoszy


(Ainsley's gourmet express), magazyn kulinarny, Wlk. Brytania, 2000, 12 x 30

Sztandarowy program jednego z najpopularniejszych brytyjskich szefów kuchni, czyli kopalnia pomysłów na prawdziwe jedzenie dla ludzi z krwi i kości. W naszym zabieganym świecie ledwie znajdujemy czas na zjedzenie posiłków, nie mówiąc o ich przygotowywaniu. Co robić, żeby nie stołować się w fast-foodach? Jak pogodzić zamiłowanie do smacznych dań z całego świata z chronicznym brakiem czasu?.

Ainsley Harriott przekonuje widzów, że warto wygospodarować pięć minut więcej i przygotować coś niepowtarzalnego. Przemierza delikatesy i sklepy w poszukiwaniu inspiracji dla swoich potraw spod znaku "domowego fast-food".

Ainsley czerpie pomysły z kuchni całego świata. Zdradza przepisy na szybkie dania serwowane w budkach na azjatyckich rynkach, sushi z zabieganego Tokio, błyskawiczne potrawy śródziemnomorskie, chińskie przysmaki czy amerykańskie ekspresowe lunche. Pełen energii szef kuchni stawia na świeże, niebanalne dania, które na pewno zrobią wrażenie na gościach, ale jednocześnie nie zatrzymają gospodarza w kuchni na pół wieczoru. Przygotowując potrawy, Ainsley, urodzony showman, który przed kamerą czuje się jak ryba w wodzie, śpiewa, gwiżdże i opowiada z pasją o tym, co robi. Na koniec każdego odcinka Ainsley zaprasza przyjaciół na wspólne próbowanie przygotowanych smakołyków.

"Moim celem jest uczynienie z gotowania zabawy" mawia Ainsley. Od jego telewizyjnego debiutu w 1993 roku, kwiecisty styl spowodował stale rosnącą popularność młodego kucharza, który próbował również swoich sił jako dietetyk gwiazd, piosenkarz i aktor. Swoją życiową pasję Ainsley zawdzięcza matce, Peppy, która zachęcała go do pomocy w kuchni od najmłodszych lat. Podążając za radami matki, Ainsley radzi "używać świeżych produktów, przygotowywać wszystko z wyprzedzeniem i nigdy nie mówić "to za trudne". Jego filozofia zakłada, że proste danie mogą być równie dobre jak skomplikowane potrawy.

gospodarz programu: Ainsley Harriott

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA