Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź


(Ainsley's big cook out), seria poradnikowa, prod. Wlk. Brytania, 1999-2000, 6 x 30'

Ainsley Harriott, ekstrawagancki i dowcipny szef kuchni ma tyle energii, że nie może już wytrzymać w rodzinnej Anglii. Pakuje młynek do pieprzu, fartuch i paszport i wyrusza w podróż do obu Ameryk. Oczywiście z kamerą. Rezultat? Porywający i smakowity film podróżniczy, w którym widzowie znajdą pyszne potrawy, zapierające dech w piersiach widoki oraz sporą dawkę przygód i dobrego humoru.

Ainsley zaczyna wyprawę w Quebecu, gdzie przygotowuje glazurowaną kaczkę, potem jedzie do Chicago, by spróbować słynnej pizzy. Jego ekipa trafia też do Alabamy, Acapulco i Patagonii. Na polowych kuchniach, dalekich od wystylizowanych wnętrz, jakie na ogół widzimy w programach kulinarnych, Harriott wyczarowuje takie smakołyki, jak rybne kebaby czy ogniste quesadillas. Ale wyprawa do obu Ameryk to także spotkania z ciekawymi ludźmi i wizyty w miejscach, leżących nieco na uboczu turystycznych szlaków.

Kręcenie programu kulinarnego w amerykańskich plenerach to nie lada wyzwanie. Ekipa miała spory problem w dżungli, kiedy po otworzeniu słoika z miodem nagle zleciały się tysiące owadów z całej okolicy. Trzeba było oblać miodem kawałek drewna i wynieść go daleko od Ainsley'a, żeby ten mógł spokojnie przygotowywać potrawę...Z kolei na Przylądku Canaveral, gdzie Ainsley spełniał swoje dziecięce marzenie i przebrał się za kosmonautę, turyści pomyłkowo wzięli go za członka załogi promu kosmicznego i koniecznie chcieli sobie z nim robić zdjęcia...

Ainsley Harriott, rodowity londyńczyk, należy do grona najbardziej lubianych brytyjskich szefów kuchni. Jego dewizą jest uczynienie z gotowania świetnej zabawy. Na małym ekranie zadebiutował w 1993 roku i od tego czasu jego programy niezmiennie zdobywają popularność i sympatię widzów. W 1997 i 1998 roku Ainsley został wybrany na ulubioną osobowość telewizyjną przez magazyn Good Food. Wolny czas najchętniej spędza z żoną Claire oraz dziećmi Madelaine i Jimmym. W przyszłości chciałby otworzyć rodzinną knajpkę, w której podawano by różne rodzaje herbaty i pyszne kanapki.

gospodarz programu: Ainsley Harriott

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA