Niebieskie strefy w praktyce

Niebieskie strefy w praktyce

Dan Buettner

Wydawca: Wydawnictwo Galaktyka

Niebieskie strefy w praktyce

Połączenie literatury naukowej z książką kucharską? To potrafi tylko Dan Buettner – badacz słynnych Niebieskich stref. Swoje najnowsze odkrycia związane z dietą długowieczności zdradza w książce „Niebieskie strefy w praktyce”.

„Niebieskie strefy w praktyce” to druga książka Dana Buettnera poświęcona tematyce niezwykłych miejsc na Ziemi, w których notuje się zjawisko wyjątkowej długowieczności ich mieszkańców. Tym razem  badacz i członek programu naukowego National Geographic  nie tylko opisuje Niebieskie strefy, ale także wyjaśnia, jak wprowadzić w swoje życie nawyki i sposób odżywiania ludzi długowiecznych.

Buettner - wraz z towarzyszącym mu zespołem ekspertów - wyodrębnił kluczowe czynniki mające wpływ na długość i jakość naszego życia. W oparciu o nie opracował listę „niebieskich produktów”, na której znalazła się żywność odpowiedzialna za procesy hamujące starzenie ludzkiego organizmu. W książce „Niebieskie strefy w praktyce” autor przekonuje, że wprowadzenie wszechstronnych zmian w trybie życia może znacznie ograniczyć występowanie większości chorób cywilizacyjnych. „Szerzenie idei Niebieskich stref nie tylko zapobiegnie ciągłemu rozprzestrzenianiu się cukrzycy (i innych schorzeń), ale też pomoże zdjąć z naszych barków ponad osiemdziesiąt procent ciężaru zdrowotnego, który dziś dźwigamy. To prawdziwa rewolucja!” [David Katz, dr med., kierownik Yale-Griffin Prevention Research Center].

Najnowsza książka specjalisty od długowieczności to nie tylko zachęta do rozważnego komponowania jadłospisu, ale przede wszystkim zbiór gotowych wskazówek i przepisów na potrawy zawierające „niebieskie produkty”. „Jeżeli szukasz sposobu na to, jak pysznie dożyć do setki, to Niebieskie strefy w praktyce staną się bodaj najważniejszą książką kucharską w twoim życiu”[Andrew Zimmern, gospodarz Bizarre Foods, programu nadawanego przez Travel Chanel].

„Niebieskie strefy w praktyce” obalają pokutujący mit tzw. złych genów, którym uzasadnia się często występowanie wielu chorób, w tym choćby otyłości. Buettner przekonuje, że za nasze samopoczucie odpowiedzialni jesteśmy przede wszystkim my sami. To, jak żyjemy i jakie pokarmy na co dzień spożywamy może wpływać na poprawę pracy genów i dłuższe, pełne wigoru życie.

OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA