Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Kudłacze na motorach: Nie ma jak u mamy


(The Hairy Bikers: Mums Know Best), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2009, 6 x 60

Simon King i David Myers przeprowadzili ogólnokrajową akcję w Wielkiej Brytanii, która miała na celu odszukanie domowych przepisów - przekazywanych z pokolenia na pokolenie, zapisywanych w notatnikach, którym teraz grozi odejście do lamusa. Tymczasem stare receptury są skarbem, który zasługuje na pielęgnowanie, to zapis dziejów kulinarnych kraju.

Program stał się wezwaniem dla angielskich babć, matek i córek do odkurzenia starych kulinarnych notatek i zachowania ich dla przyszłych pokoleń. Gospodarze programu z pomocą historyka Gerarda Bakera, zebrali najciekawsze brytyjskie domowe przepisy, aby stworzyć unikalną książkę kucharską. Dodatkowo Baker studiując przepisy nadał im historyczny kontekst. Program stał się przyczynkiem do spotkań kobiet, które miały okazję wymieniać się doświadczeniami, poradami i kulinarnymi anegdotami.

Każdy z sześciu odcinków programu poświęcony jest innemu tematowi. Pojawią się m.in. przepisy na niedzielny obiad, przyjęcie, piknik czy smaczną kolację. Dodatkowo widzowie zobaczą staromodne przybory kuchenne, takie jak obieraczki do ziemniaków i ręczne maszynki do mielenia mięsa, które w programie zaprezentowali zaproszeni goście. Pomysł na program zrodził się z tęsknoty "Kudłaczy" za smakami z dzieciństwa. Tytułowi bohaterowie w poszukiwaniu zapomnianych receptur odwiedzają różne kuchnie w całej Anglii i rozmawiają z mamami i babciami, które o gotowaniu wiedzą wszystko.

Dave i Si wypracowali swój własny, niepowtarzalny styl. Ich program to jedna wielka przygoda, opowieść o dwóch zwariowanych motocyklistach kochających jedzenie i dobrą zabawę. Przyjaciele mają za sobą doświadczenie z drugiej strony kamery - pracowali jako członkowie ekip przy wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych. Jednak dopiero seria "Kudłacze na motorach" pokazała, po której stronie naprawdę powinni się znajdować. Widzowie pokochali ich entuzjazm, poczucie humoru i dania, jakie zaproponowali, a krytycy zachwycali się świeżym podejściem i oryginalną formułą programu. Nazwano ich nawet najbardziej niepoprawnymi gwiazdami kulinarnymi od czasów "Dwóch puszystych dam".

www.hairybikers.com

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

hanouk 9 lat temu

super, dobre przepisy podane ze szczypta dobrego angielskiego humoru , bardzo dobrze się ogląda,klasa sama w sobie

madlinka 11 lat temu

Witam. W pierwszym odcinku były robione samosy na plackach tortilli, nie mogę znaleźć tego przepisu i nie wiem czy jest tutaj pod jakąś inną n azwą czy może ktoś z Was go posiada ? :)

Krzysiekk 12 lat temu

Witam! Czy istnieje możliwości wstawienia przepisu na dzisiejszy deser (odc.6). Biszkopt polany cherry z owocami, zalany galaretką i kremem? Będę bardzo wdzięczny! :-)

ann37 12 lat temu

Witam serdecznie, czy ma ktoś przepis na indyjskie dania z odcinka 3 jednej z trzech mam, łososia w curry oraz ryż i kurczaka? będę wdzięczna za pomoc pozdrawiam Anna

Kajtek 12 lat temu

Bardzo dziękuję za przepis.Pozdrawiam.

admin 12 lat temu

Witam

Przepis na szkockie tabliczki został dodany, znajduje się przy opisie programu.

Kajtek 12 lat temu

Witam serdecznie. Czy macie przepis na blok krówkowy z odc.1? Bardzo bym o niego prosiła.Pozdrawiam.

OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA