oglądaj również przez internet

Rick Stein i ambasador Japonii


(Rick Stein And The Japanese Ambasador), film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2006, 60

Nowe wyzwanie Ricka Steina - ryby i owoce morza w kuchni japońskiej. Po obejrzeniu jednego z programów Ricka Steina, pan Nogami, japoński ambasador rezydujący w Wielkiej Brytanii, postanowił zaprosić tego zakochanego w rybach i owocach morza szefa kuchni do swojej kuchni. Chciał, aby Stein zobaczył, jak przygotować prawdziwe japońskie sashimi i inne specjały. Pan Nogami nie tylko chciał pokazać Brytyjczykowi "czym pachnie" prawdziwa japońska kuchnia, ale także rzucił mu wyzwanie: Stein miał przygotować przyjęcie dla notabli w ambasadzie japońskiej.

Zadanie poważne, więc aby dobrze się do niego przygotować, Stein odbył tygodniową podróż do Japonii w poszukiwaniu oryginalnych przepisów na dania z ryb. Odwiedził targi rybne i restauracje słynące z dań rybnych. Wszystko po to, aby nauczyć się z pierwszej ręki przygotowywać oryginalne potrawy.

Rick Stein jest obecny w branży kulinarnej od ponad ćwierć wieku. Najpierw prowadził niezwykle popularną restaurację serwującą owoce morza, a następnie zaistniał w telewizji. Jego pierwszy show "Taste of the Sea" okazał się niezwykłym sukcesem i regularnie gromadził przez telewizorami czteromilionową widownię. Wszystkie programy Steina związane są tematycznie z owocami morza i rybami. To on przekonał rodaków, że krewetki można przygotować we własnej kuchni, a rybę da się jeść nie tylko w postaci panierowanej z frytkami. Jego radość życia i niepohamowany entuzjazm przysporzyły darom morza wielu zwolenników.

gospodarz programu: Rick Stein

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

kucharczyk 11 lat temu

Bardzo lubię Ricka Steina . Jest prawdziwym kucharzem, to oczywiste.Najważniejsze jednak jest jego pozytywne, ciepłe i bezpretensjonalne nastawienie do ludzi, ich kultury i tradycji kulinarnej. To fajny facet.

Chcesz oglądać CANAL+ KUCHNIA i ponad 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE