oglądaj również przez internet

Rick Stein - smak włoskiej opery


(Rick Stein's taste of Italian opera), film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2010, 60

Rick Stein - to nazwisko mówi samo za siebie. Znany i ceniony szef kuchni, znawca i miłośnik jedzenia, a także podróżnik. Widzowie Kuchni+ znają go z programów, w których odkrywał smaki Dalekiego Wschodu czy Hiszpanii. Tym razem ukaże smaki i aromaty Włoch i ich znaczenie dla tamtejszej opery.

Rick Stein za cel postawił sobie ukazanie wzajemnego wpływu, jaki od wieków mają na siebie włoskie jedzenie i kultura, w tym szczególnie opera. Prezentując bogactwo kulinarne Włoch ujawnia, że muzyka i dobre jedzenie mają ten sam cel - dostarczaniem ludziom przyjemności.

Rick wyjaśnia także, dlaczego twórczość Verdiego, Rossiniego i Pucciniego jest tak mocno związana z potrawami regionów, z których artyści pochodzili lub w których pracowali. Puccini uwielbiał proste dania ze swojej rodzinnej Toskanii; Verdi miał własną farmę, a wiele ciekawych przepisów nosi nazwę po Rossinim.

W ten świat dźwięków i smaków wkracza Rick Stein, dzięki któremu nastrój panujący przy włoskich stołach oraz w operze udzieli się niejednemu widzowi.

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać CANAL+ KUCHNIA i ponad 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE