Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

Nowe imperium kulinarne


(New British kitchen - Torode & Hardeep's Tour), seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2008, 10 x 30

Na kuchnię angielską, oprócz jej tradycyjnych potraw, wpływają smaki zaczerpnięte z kuchni mnogich mniejszości narodowych mieszkających w Wielkiej Brytanii. Bezustannie zmienia się kultura kraju i w rezultacie jego kuchnia.

W serii "Nowe Imperium kulinarne" John Torode i Hardeep Singh Kohli poznają mniejszości narodowe zamieszkujące kraj wyspiarzy i ich smakowite potrawy, a także odnajdują miejsca, w których można spróbować specjałów z różnych części świata. W programie pojawiają się również przepisy na wyśmienite dania, którymi delektują się prowadzący. Aby sprawdzić, w jaki sposób kuchnia napływowej ludności wpływa na smak brytyjskich potraw, gospodarze programu wyruszają w podróż po kraju. W każdym odcinku docierają do innej społeczności, przyjrzą się kuchni polskiej w Liverpoolu, czy karaibskiej w Birmingham. Z pomocą specjalisty z danego kraju, John i Hardeep przygotują specjały dania, z którymi wcześniej się nie zetknęli.

John Torode urodził się w 1965 roku w Australii. Przyjechał do Wielkiej Brytanii w wieku 25 lat, zdobywał doświadczenie w wielu restauracjach. Obecnie jest uznanym brytyjskim szefem kuchni i lubianym prezenterem telewizyjnych programów kulinarnych. Hardeep Singh Kohli jest brytyjskim komikiem i prezenterem telewizyjnym. Mieszka w Glasgow.

gospodarze programu: John Torode i Hardeep Singh Kohli

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA