Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

program kulinarny, Polska, 2006, 28


Agnieszka i Marcin Kręgliccy to pierwsze w historii telewizji rodzeństwo, które wspólnie poprowadzi autorski program kulinarny. Program jest inspiracją i ekranowym przewodnikiem dla polskich wielbicieli gotowania. "Para w kuchni" mówi o nowoczesnej kuchni polskiej, kosmopolitycznej i nie unikającej wpływów.

Program ma też odpowiedzieć na pytanie "Czy istnieje płeć smaku?". Czy to prawda, że mężczyźni wolą ostre potrawy, a domeną kobiet jest fantazja i wyrafinowanie? Czy miłość do słodyczy to cecha płci pięknej czy raczej mężczyzn? Autorzy programu starają się przełamać kilka stereotypów z tej dziedziny.

W programie pojawiają się ciekawe, międzynarodowe przepisy dostosowane do polskich realiów. Zakupy nie wymagają ogromu czasu i grubego portfela, a składniki potraw są charakterystyczne dla danej pory roku. W humorystyczny sposób Agnieszka i Marcin spierają się o wyższość swoich pomysłów i mówią, co w potrawach swojego rodzeństwa zrobiliby inaczej. Poznamy spojrzenie cudzoziemców na współczesną polską kuchnię. Tematyka odcinków jest różnorodna i dotyczy takich zagadnień jak: nowe produkty, podróże kulinarne, słynne dania związane z postaciami historycznymi, potrawy okolicznościowe, afrodyzjaki w kuchni, zdrowie i diety, polskie tradycje odkryte na nowo, czy też wyrafinowanie i perwersja w potrawach (czy można podać śledzia z bitą śmietaną?). "Para w kuchni" to program adresowany do wszystkich widzów pragnących zgłębiać nowoczesną sztukę kulinarną, szukających inspiracji, chętnych do próbowania nowych smaków kuchni międzynarodowej oraz otwartych na eksperymenty kulinarne.

Agnieszka i Marcin Kręgliccy potrafią być zgodnie kooperującymi wspólnikami w interesach, ale zdarza się, że drą koty jak typowe rodzeństwo - to kochające, to nienawidzące się za chwilę. Są bardzo barwną i świetnie uzupełniającą się parą. Ona - to nowoczesna, operatywna, silna, zdecydowana kobieta, lekko feminizująca matka dwojga dzieci. Lubi kuchnię lekką, zmysłową, opartą głównie na warzywach. On - czarujący, przystojny mężczyzna, kocha mocne smaki, krwiste befsztyki, dobre wino i szybkie samochody. Wspólnie prowadzą siedem warszawskich restauracji: francuską Absynt (wyróżnioną Bib Gourmand), włoską Chianti, greckie Meltemi i Santorini, meksykańską El Popo, hiszpańską Mirador i letni ogród Forteca.

gospodarze programu: Agnieszka Kręglicka i Marcin Kręglicki

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA