Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź


magazyn kulinarny, Polska, 2009, 4 x 26

"Po-smak Turcji" to kulinarna podróż, pachnąca przyprawami, słodką baklawą i turecką herbatą. Program jest zapisem z wyprawy Gosi Polańczyk, miłośniczki dobrej kuchni, dziennikarki kulinarnej.

Gosia wyrusza na spotkanie z nowymi smakami i aromatami. Podczas swojej podróży nie próżnuje. Każdego dnia zgłębia tajemnice tureckich specjałów, spotyka lokalnych znawców tematu i wyszukuje kuchenne ciekawostki. Obowiązkowo próbuje regionalnych dań. Ale to nie wszystko, w każdym odcinku gospodyni programu przygotowuje jedną potrawę, inspirowaną doświadczeniami zebranymi w Turcji. Twórcy programu rozwiewają stereotyp kebabu kojarzącego się głównie z niekoniecznie smacznym fast foodem, rozgryzają aromatyczny świat przypraw i poszukują analogii do polskiej kuchni. Widzowie będą mieli okazje podejrzeć, jak na sposób turecki przygotować rybę, odkryć lokalne smakołyki i sprawdzić jak rośnie herbata.

Gotowi do drogi? Smacznego! Gosia Polańczyk - kucharka z zamiłowania, dziennikarka kulinarna, podróżniczka poszukująca smaków świata. Na co dzień prowadzi grupę kulinarną Funkyfood, która zajmuje się m.in. nietypową aranżacją potraw. Współpracuje z wieloma polskimi tytułami prasowymi, stylizuje potrawy do sesji zdjęciowych, jest także scenarzystką kilku programów kulinarnych. Widzowie Kuchni.tv poznali ją w programach "Babeczki wigilijne" i "Babeczki wielkanocne", które poprowadziła z Hanną Szymanderską.

gospodyni programu: Gosia Polańczyk

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA