Oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz! Sprawdź

(The Layover), seria dokumentalna, USA, 2012, 20 x 60


Czy da się poznać i "poczuć" miasto mając na to zaledwie 24 do 48 godzin, nie korzystając przy tym z utartych szlaków ani popularnych przewodników turystycznych? Tego właśnie spróbuje Anthony Bourdain w swojej nowej serii. Odwiedzi Stany Zjednoczone, Europę i Azję - jego przewodnikami będą mieszkańcy odwiedzanych miast - często dawni, dobrzy znajomi, którzy pokażą mu miasto takie, jakie znają i lubią. Czy Tony zawsze podzieli ich upodobania?

Anthony robi sobie "postój" m.in. w Londynie, Los Angeles, Montrealu, São Paulo czy Tajpej. Zwiedza, robi zakupy, rozmawia z mieszkańcami, ale przede wszystkim próbuje lokalnych przysmaków i specjałów. Wybiera to, co naprawdę warto zjeść w danym miejscu - czy będzie to przygotowane w małej, przydrożnej budce, czy w restauracji ekskluzywnego hotelu - powie nam, czy jest warte naszej uwagi i poświęcenia cennego czasu.

Każda mini-podróż staje się niezapomnianą przygodą, ale stanowi też wskazówkę dla osób, które mają niewielki budżet, za to sporo odwagi i mało czasu na zwiedzenie danego miasta. Bourdain zdradza, co warto odwiedzić, co jeść, a co można sobie darować. Radzi, jak podczas zaledwie jednego-dwóch dni najlepiej spędzić czas i w krótkim czasie dotrzeć do istoty danego miejsca.

Anthony Bourdain (ur. 1956) - absolwent CIA (Culinary Institute of America) przeszedł wszystkie szczeble kariery kucharskiej, od pomywacza do szefa kuchni w znakomitej nowojorskiej restauracji "Brasserie Les Halles". Jest autorem kryminałów oraz książek kulinarnych i "kuchennych", czyli ukazujących pracę w kuchni od kuchni (m.in. Bone in the Throat, Gone Bamboo, Typhoid Mary, Cook's Tour: In Search of the Perfect Meal, Anthony Bourdain's Les Halles Cookbook, The Nasty Bits). Książka "Kill Grill. Restauracja od kuchni" została wydana w 23 krajach i stała się światowym bestsellerem. Jego teksty publikował m.in. "New York Times", "The Times", "Observer", "Independent". Bourdain, oprócz programu "Anthony Bourdain: bez rezerwacji", znany jest też z serii "Podróż kucharza", która już gościła na antenie kuchni+.

Dołącz do CANAL+ i oglądaj CANAL+KUCHNIA jak chcesz i kiedy chcesz!
Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Sprawdź porównanie!

Najbliższe emisje

  • odc. 7 poniedziałek, 13.12, godz. 20:55
  • odc. 10 wtorek, 14.12, godz. 20:55
  • odc. 8 środa, 15.12, godz. 20:55

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.
OGLĄDAJ CANAL+ KUCHNIA